20. DENİZLİ BAROSU GELENEKSEL FUTBOL TURNUVASI
Tarih: 25.04.2022| Okunma Sayısı: 519

 DENİZLİ BAROSU

20. GELENEKSEL FUTBOL TURNUVASI

2022

MÜSABAKA TALİMATNAMESİ

 

  • 1.)Müsabakalar Çamlık girişi OLEA halı sahada yapılacaktır.

 

2.) Turnuva Denizli Barosu Spor Komisyonu tarafından tespit edilen Turnuva Kurulu tarafından aşağıda belirtilen kurallar içerisinde düzenlenmekte olup iş bu talimatname hükümleri çerçevesinde, eksik olan hususlar ise Türkiye Futbol Federasyonu ve FİFA kuralları çerçevesinde ( Turnuva Düzenleme Komitesince ) düzenlenecektir.

 

3.) Turnuva başlangıç tarihi 16 Mayıs 2022 günüdür. Maçların tarihi ve başlama saatleri, gruplar ve gruplardan çıkacak takımlarla ilgili statü, katılan takım sayısına göre kura çekiminden sonra belirlenecektir.

 

4.) Turnuvaya katılım ücreti, takım başı 1.200,00 TL’dir. Katılım ücreti başvuru anında alınacaktır. Katılım ücretini başvuru anında yatırmayan takımlar Turnuvaya alınmayacaktır.

 

5.) Turnuvaya katılım için son başvuru tarihi 06 Mayıs 2022 saat 12.00’dır. Kura çekilişi 12 Mayıs 2022 Saat 17.00’de Baro Hizmet Binası Konferans Salonunda takım kaptanlarından katılanların huzurunda yapılacaktır. Turnuvaya katılmak için başvuruda bulunan takımların takım listeleri 09 Mayıs 2022 tarihinde Denizli Barosu internet sitesinde yayınlanacaktır. Yayınlanmış olan listeler dâhilinde oyuncu itirazlarını yapmak isteyenler 11 Mayıs 2022 saat 17.00’ye kadar itirazlarını yapması gerekmektedir. Turnuva içerisinde oyuncu ile ilgili yapılacak olan itirazlar süresi geçmiş olduğu için değerlendirilmeyecektir.

 

6.) Takımlar en az 7,  en çok 12 kişiden oluşacaktır. Turnuva başladıktan sonra sakatlık veya zorunlu haller de dâhil olmak üzere takımlarda oyuncu ekleme, çıkarma ya da değiştirme yapılması mümkün değildir. Bu bağlamda takım bildire tarihindeki liste esas alınacaktır.

 

7.) Takımlar Denizli Barosuna kayıtlı Avukatlar, Stajyer Avukatlar, ile Hakim ve Savcılar, Denizli Barosu Personeli ve Adliye çalışanları turnuva başlangıcından önce Denizli Barosu levhasında kayıtlı bir avukatın yanında en az 3 ay sigortalı çalıştığı belgelendirilen avukat katipleri katılabilecektir.

 

Takım kadrosunda Adliye çalışanları ve Avukat katiplerinden en fazla 3 kişi olabilir.

 

8.) İlçe adliyelerinden müteşekkil olacak takımlarda 7. maddenin son fıkrasındaki sınırlama uygulanmayacaktır. Ancak ilçe adliyelerinden müteşekkil olacak takımlarda Denizli merkezde görev yapan ve 7. maddedeki şartları taşıyan kişilerden takımlarında en fazla 3 oyuncu bulundurabileceklerdir.    

 

 9.) Profesyonel veya Amatör liglerde oynayan veya oynamış kişiler talimatnamenin 7. maddesindeki şartları taşımaları halinde turnuvaya katılabilecektir ancak her takım 7. maddedeki şartları taşımak şartı ile Profesyonel veya Amatör lisanslı ve mevcut lisansı 01.06.2019 tarihinden sonra olan en fazla 1 kişi kadrosunda bulundurabilecektir.

Bu sınırlama Amatör ve ya Profesyonel lisansı 01.06.2019 tarihinde önce olan oyuncuları kapsamamaktadır. Bu konu ile ilgili itirazda bulunacak kişiler itiraz ile ilgili delillerini sunmak zorundadır. Tahkim Kurulu re’sen araştırma yapmayacaktır.

 

Denizli Barosu’na kayıtlı avukat ve stajyer avukatlar bu maddeden muaf olup avukat veya stajyer avukatların Profesyonel veya Amatör lisanslı ve mevcut lisansı 01.06.2019 tarihinden sonra olsa bile yukarıda belirtilen 1 kişilik sınırlamaya dahil değildirler.

 

10.) Maçlarda krampon ve kösele vb. halı sahada futbola uygun olmayan ayakkabı ile oynamak yasaktır. Maç öncesi hakem tarafından yapılacak kontrolde halı sahada oynamasına engel durumu olan oyuncu hakem tarafından uyarılır. Oyuncunun uyarıya rağmen maça bu halde çıkmakta ısrar etmesi halinde hakem tarafından maç başlatılmaz ve söz konusu oyuncunun takım kaptanına söz konusu durumun 5 dakika içerisinde düzeltilmesi hakem tarafından iletilmesine rağmen uygunsuzluk giderilmezse ihlali yapan oyuncunun takımı aleyhine maç sonucu 3-0 hükmen mağlup olarak tescil edilir. 

 

11.) Turnuvada sarı kart uygulaması sadece maç içinde geçerlidir. Sarı kartlar bir sonraki maça aktarılmayacak olup, sadece o maç içinde geçerli olacaktır. Oyuncuların herhangi biri kırmızı kart görmesi durumunda sonraki maç cezalı duruma düşecektir.   

 

 Müsabaka öncesinde, müsabaka sırasında veya müsabaka sonrasında kasıtlı olarak müsabaka kurallarına aykırı davranan, taşkın davranışlarda bulunan, rakibe, hakeme veya seyirciye centilmenliğe aykırı davranışta bulunan oyuncular maç gözlemcisi raporu doğrultusunda Tahkim Kuruluna sevk edilecektir. Tahkim Kurulu yapacağı inceleme sonrasında söz konusu oyuncunun bir veya birden fazla maçta oynamamasına veya turnuvadan ihraç edilmesine karar verebilecektir. Tahkim Kurulunun bu konuda vereceği cezalar kesindir ve itiraza tabi değildir.

 

 Hakemin maç esnasında verdiği kararlara karşı Turnuva Düzenleme Komitesine ya da Tahkim Kuruluna itiraz edilemeyecektir.

 

12.) Bir takım 1 kaleci, 6 oyuncu ile oyuna başlar. Kaptanlar arasında kura atışı ile top ve alan seçilir, oynanacak topun seçimini hakem yapar. Maçına eksik oyuncu ile gelen takım en az 1 kaleci, 4 oyuncu ile oyuna başlayabilir, daha azı halinde, maça hiç gelmemesinde veya geç gelmesinde hükmen yenik sayılır. Maçlar 25 dakikalık iki devre halinde oynanacaktır devre arasında dinlenme 5 dakikadır. Maç saatinden itibaren 5 dakika içerisinde sahaya çıkmayan takım 3-0 hükmen yenik sayılacaktır.

 

13.) Maç esnasında bir devrede en fazla 3 değişiklik hakkı vardır. İkinci devre sahaya çıkan takım yeni başlamış gibi değerlendirilir ve yine 3 oyuncu değiştirme hakkına sahiptir. Çıkan oyuncu aynı devrede yeniden maça girebilir. Oyun içinde hakeme haber vermek kaydıyla oyuncu kaleye, kaleci oyuna, formalarını değiştirerek geçebilir.

 

14.) Halı sahaların konumu gereği taç ve ofsayt yoktur. Kalecilere geri pas yasağı kuralı uygulanacaktır.

 

15.) Takımlar arasında puan eşitliğinde ikili averaja bakılacaktır. İkili averajın eşitliği halinde öncelikle genel averaja bakılır; genel averaj da eşitse gol sayısı fazla olan takıma bakılır; tüm bunlar eşitse seri penaltı atışlarıyla galip belirlenir. İkiden fazla takımın puan eşitliği halinde ise puanı eşit olan takımlar arasında genel averaja bakılacaktır.

16.) Grup aşamasından sonraki ilk elemeli eşleşmelerde grubunu lider bitiren takımlar seri başı olacak ve seri başı olmayan takımlarla eşleşeceklerdir.

 

17.) Turnuva talimatlarına aykırı olarak oyuncu oynatan takım karşı takımın kural ihlali yapıldığı düşünülen maçın bitiş saatinden başlamak üzere 24 saat içerisinde Tahkim Kuruluna başvurması gerekir. Tahkim Kurulu yapacağı inceleme sonucunda talimatlara aykırı oyuncu oynatıldığını tespit eder ise bu eylemi yapan takım söz konusu maçta 3-0 hükmen mağlup sayılacaktır.

 

18.) Çeyrek final, yarı final ve finalde müsabaka normal süresi berabere bittiğinde uzatma yapılmaksızın 5’er penaltı atışlarına geçilir. Penaltı atış sırası hakemin kura atışı ile tespit edilir. Penaltı atma sırası ise takım kaptanının hakeme verdiği yazılı isim sırası ile ve sahada olan oyuncular tarafından yapılır. Eşitlik halinde seri penaltılara geçilir. Seri penaltı atışları eşitlik bozulana kadar devam eder. Yedekler penaltı kullanamaz.

 

19.) Dereceye giren takımlara; Şampiyonluk, 2.lik ve 3.lük kupaları, dereceye giren takımın oyuncularına madalyalar, belirlenen yöneticilere final maçı sonunda yapılacak programda protokol misafirleri tarafından dereceye giren takımlara ve oyuncularına takdim edilir.

 

20.) Turnuva süresince turnuvanın yapıldığı halı sahaya asılacak olan her türlü afiş, pankart ve reklam içeren her türlü yazının asılması için Turnuva Düzenleme Komitesinden izin alınması gerekmektedir.

 

 21.) Müsabakalarla ilgili Müsabaka Talimatnamesinde düzenlenmeyen her türlü itiraz maç bitimini takip eden 24 saat içerisinde Turnuva Düzenleme Komitesine yazılı olarak yapılacaktır. Turnuva Düzenleme Komitesi bu konudaki kararını en geç bir gün içerisinde verir. Karar taraflara talep etmeleri halinde yazılı olarak iletilir.

 

      Tüm takımlara başarılar dileriz.                                                     

TAHKİM KURULU

 

  Av. Ahmet ATICI

Av. Hamdi IŞIKLI

Av. Mehmet Ali DOKUMACI

Av. Merve ÖĞÜT

Av. Mehmet İlhan EMEN

 

 

TURNUVA DÜZENLEMEKURULU

 

Av. Yıldıray DEMİRCİ

Av. İbrahim OKKAYA

Av. İbrahim Halil AKBAŞ

Av. Gökhan YILMAZ

 

 

TURNUVA TAKİP KURULU

 

Av. Hamza Ozan YETİŞ

Av. İsmail ÇARLIK

Av. Temmuz Mert TOPCAN

Av. Uğur ÖZKAN

Av. Onatkut PAMUKÇU

Av. Yusuf Seçkin EROĞLU

Av. Kemal GÜNGÖR

Av. Kemal ÖRNEK

Av. Baran ERİŞ

Av. Hilmicem TUTULMAZ

Av. Ömer Faruk EREN

Av. Necati BARDAN

Av. Soner BİLGİN

Av. Mehmet KAÇAR

Av. Alptuğ Burak KARATEPE

Av. Devrim Onat MADEN

Av. Deniz Utku ARGÜZ

Av. Alper GÜLEÇ

Av. Suat Yaşar BEBİR

Stj. Av. Abdullah SİNKİL

 

 

 

 

ETKİNLİK TAKVİMİ

Calendar
Title and navigation
Title and navigation
<<<Mayıs 2022><<
Mayıs 2022
 PSÇPCCP
182526272829301
192345678
209101112131415
2116171819202122
2223242526272829
23303112345

27.05.2022
AV. ADNAN DEMİRDÖĞER
BARO BAŞKANI

BARO LEVHASI


© Web sitesi hizmeti Türkiye Barolar Birliği tarafından verilmektedir.