DUYURU

ELEKTRONİK TEBLİGAT KULLANMA KLAVUZU

ELEKTRONİK TEBLİGAT YÖNETMELİĞİ 

E TEBLİGAT ADRESİ NASIL AKTİF EDİLİR?

https://portal.etebligat.gov.tr/login adresine giriş yaptıktan sonra sayfanın alt kısmında ortada bulunan "e-imza" butonuna tıklayınız. Kılavuzdaki işlemleri yaparak e-tebligat portalına giriş yapınız. Öncelikle telefon ve e-posta bilgilerinizi kontrol ediniz. Bilgilerde yanlışlık varsa düzeltiniz ve kaydet butonuna basınız. Daha sonra e-posta ve SMS numaranızı doğrulayınız. Yeni şifre belirleyiniz.

Bu işlemleri yaptıktan sonra UYAP'ta "UYAP bilgilerim ve DESTEK" başlığı altında "Adres Bilgilerim" başlığını tıklayınız. Sağ üstte mavi renkli "YENİ ADRES EKLE" butonunu ve ardından "Avukatlık Elektronik Tebligat Adresi" seçeneğini tıklayınız.  Açılan pencerede kırmızı renkli "SORGULA" butonunu tıkladığınızda numaralardan oluşan bir adres ve altta bilgileriniz geliyorsa elektronik posta adresiniz tanımlanmış demektir. (E-tebligat adresleri Türkiye Barolar Birliği tarafından oluşturulmaktadır.) Gelen bilgiler doğru ise "E-Tebligat adresi sorgulama sonucu gelen bilgilerin doğru olduğunu kabul ediyorum" cümlesinin başındaki kutucuğu işaretleyip "KAYDET" butonunu tıklayınız. Gelen bilgilerde yanlışlık varsa e-tebligat portalındaki bilgilerinizde yanlışlık var demektir. Tekrar giriş yapıp düzeltmeniz gerekmektedir. Düzeltme yaptıktan sonra yeniden UYAP'a girerek bu aşamayı tekrarlayınız.

Bu işlemlerden sonra Elektronik tebligatınız oluşmaktadır.

Cep telefonunuza ve mailinize bildirim geldiğinde e-tebligat portalına giriş yapıp gelen tebligatı inceleyebilir, bilgisayarınıza indirebilirsiniz.

PTT A.Ş. tarafından elektronik tebligat işlemlerini yürütmek amacıyla kurulan ‘PTT UETS’ uygulamasını cep telefonlarınıza play store ve app store’dan indirerek elektronik tebligatlarınıza ulaşabilirsiniz.

 

Play Store için tıklayınız

https://play.google.com/store/apps/details?id=tr.gov.ptt.etebligat&gl=TR

App Store için tıklayınız

https://apps.apple.com/tr/app/uets/id1559175909?l=tr