19. DENİZLİ BAROSU GELENEKSEL FUTBOL TURNUVASI
Tarih: 27.02.2020| Okunma Sayısı: 321

 DENİZLİ BAROSU

19. GELENEKSEL FUTBOL TURNUVASI

2020

MÜSABAKA TALİMATNAMESİ

 

  • 1.)Müsabakalar Çamlık girişi OLEA halı sahada yapılacaktır.

 

2.) Turnuva Denizli Barosu Spor Komisyonu tarafından tespit edilen Turnuva Kurulu tarafından aşağıda belirtilen kurallar içerisinde düzenlenmekte olup iş bu talimatname hükümleri çerçevesinde, eksik olan hususlar ise Türkiye Futbol Federasyonu ve FİFA kuralları çerçevesinde ( Turnuva Düzenleme Komitesince ) düzenlenecektir.

 

3.) Turnuva başlangıç tarihi 09 Mart 2020 günüdür. Maçların tarihi ve başlama saatleri, gruplar ve gruplardan çıkacak takımlarla ilgili statü, katılan takım sayısına göre kura çekiminden sonra belirlenecektir.

 

4.) Turnuvaya katılım ücreti, takım başı 900,00 TL dir. Katılım ücreti başvuru anında alınacaktır. Katılım ücretini başvuru anında yatırmayan takımlar Turnuvaya alınmayacaktır.

 

5.) Turnuvaya katılım için son başvuru tarihi 02 Mart 2020 saat 12.00’dır. Kura çekilişi 06 Mart 2020 Saat 17.00’de Baro Hizmet Binası Konferans Salonunda takım kaptanlarından katılanların huzurunda yapılacaktır. Turnuvaya katılmak için başvuruda bulunan takımların takım listeleri 03 Mart 2020 tarihinde Denizli Barosu internet sitesinde yayınlanacaktır. Yayınlanmış olan listeler dahilinde oyuncu itirazlarını yapmak isteyenler 05 Mart 2020 saat 17.00’ye kadar itirazlarını yapması gerekmektedir. Turnuva içerisinde oyuncu ile ilgili yapılacak olan itirazlar süresi geçmiş olduğu için değerlendirilmeyecektir.

 

6.) Takımlar en az 7,  en çok 11 kişiden oluşacaktır. Turnuva başladıktan sonra sakatlık veya zorunlu haller nedeni ile takım kadrolarında toplam üç oyuncuyu değiştirmek için Turnuva Düzenleme Komitesine başvuruda bulunabilirler. Turnuva Düzenleme Komitesine yazılı olarak iletilmesi gereken bu değişiklik taleplerini kurul mümkün olan en kısa sürede değerlendirerek ilgili takımın ilk maçı öncesine kadar konu hakkında karar verecektir. Turnuvada daha önce bir takımda oynayan oyuncular başka bir takımda oynayamaz.

 

7.) Takımlar Denizli Barosuna kayıtlı Avukatlar, Stajyer Avukatlar, Avukat eşleri ile Hakim ve Savcılar, Hakim ve Savcı adayları, Denizli Barosu Personeli, Adliye çalışanları ve Adliyeye bağlı olarak çalışan ATGV şoförleri (Polis, Jandarma kolluk kuvvetleri adliyede çalışıyor olsa dahi turnuvaya katılamayacaktır) ile turnuva başlangıcından önce Denizli Barosu levhasında kayıtlı bir avukatın yanında en az 3 ay sigortalı çalıştığı belgelendirilen avukat katipleri katılabilecektir.

Takım kadrosunda Adliye çalışanları ve Avukat katiplerinden en fazla 5 kişi olabilir.

 

8.) İlçe adliyelerinden müteşekkil olacak takımlarda 7.maddenin son fıkrasındaki sınırlama uygulanmayacaktır. Ancak ilçe adliyelerinden müteşekkil olacak takımlarda Denizli merkezde görev yapan ve 7.maddedeki şartları taşıyan kişilerden takımlarında en fazla 3 oyuncu bulundurabileceklerdir.    

 

 9.) Profesyonel veya Amatör liglerde oynayan veya oynamış  kişiler talimatnamenin 7. Maddesindeki şartları taşımaları halinde turnuvaya katılabilecektir ancak her takım 7. Maddedeki şartları taşımak şartı ile Profesyonel veya Amatör lisanslı ve mevcut lisansı 01.06.2017 tarihinden sonra olan en fazla bir kişi kadrosunda bulundurabilecektir.Bu sınırlama Amatör ve ya Profesyonel lisansı 01.06.2017 tarihinde önce olan oyuncuları kapsamamaktadır. Bu konu ile ilgili itirazda bulunacak kişiler itiraz ile ilgili delillerini sunmak zorundadır. Tahkim Kurulu re’sen araştırma yapmayacaktır.

 

10.) Maçlarda krampon ve kösele vb. halı sahada futbola uygun olmayan ayakkabı ile oynamak yasaktır. Maç öncesi hakem tarafından yapılacak kontrolde halı sahada oynamasına engel durumu olan oyuncu hakem tarafından uyarılır. Oyuncunun uyarıya rağmen maça bu halde çıkmakta ısrar etmesi halinde hakem tarafından maç başlatılmaz ve söz konusu oyuncunun takım kaptanına söz konusu durumun 5 dakika içerisinde düzeltilmesi hakem tarafından iletilmesine rağmen uygunsuzluk giderilmezse ihlali yapan oyuncunun takımı aleyhine maç sonucu 3-0 hükmen mağlup olarak tescil edilir. 

 

11.) Turnuvada sarı kart uygulaması sadece maç içinde geçerlidir. Sarı kartlar bir sonraki maça aktarılmayacak olup, sadece o maç içinde geçerli olacaktır. Oyuncuların herhangi biri kırmızı kart görmesi durumunda sonraki maç cezalı duruma düşecektir.   

 Müsabaka öncesinde, müsabaka sırasında veya müsabaka sonrasında kasıtlı olarak müsabaka kurallarına aykırı davranan, taşkın davranışlarda bulunan, rakibe, hakeme veya seyirciye centilmenliğe aykırı davranışta bulunan oyuncular maç gözlemcisi raporu doğrultusunda Tahkim Kuruluna sevk edilecektir. Tahkim Kurulu yapacağı inceleme sonrasında söz konusu oyuncunun bir veya birden fazla maçta oynamamasına veya turnuvadan ihraç edilmesine karar verebilecektir. Tahkim Kurulunun bu konuda vereceği cezalar kesindir ve itiraza tabi değildir.

 Hakemin maç esnasında verdiği kararlara karşı Turnuva Düzenleme Komitesine ya da Tahkim Kuruluna itiraz edilemeyecektir.

 

12.) Bir takım 1 kaleci, 6 oyuncu ile oyuna başlar. Kaptanlar arasında kura atışı ile top ve alan seçilir, oynanacak topun seçimini hakem yapar. Maçına eksik oyuncu ile gelen takım en az 1 kaleci, 4 oyuncu ile oyuna başlayabilir, daha azı halinde, maça hiç gelmemesinde veya geç gelmesinde hükmen yenik sayılır. Maçlar 25 dakikalık iki devre halinde oynanacaktır devre arasında dinlenme 5 dakikadır. Maç saatinden itibaren 5 dakika içerisinde sahaya çıkmayan takım 3-0 hükmen yenik sayılacaktır.

 

13.) Maç esnasında bir devrede en fazla 3 değişiklik hakkı vardır. İkinci devre sahaya çıkan takım yeni başlamış gibi değerlendirilir ve yine 3 oyuncu değiştirme hakkına sahiptir. Çıkan oyuncu aynı devrede yeniden maça girebilir. Oyun içinde hakeme haber vermek kaydıyla oyuncu kaleye, kaleci oyuna, formalarını değiştirerek geçebilir.

 

14.) Halı sahaların konumu gereği taç ve ofsayt yoktur. Kalecilere geri pas yasağı kuralı uygulanacaktır.

 

15.) Takımlar arasında puan eşitliğinde ikili averaja bakılacaktır. İkili averajın eşitliği halinde öncelikle genel averaja bakılır; genel averaj da eşitse gol sayısı fazla olan takıma bakılır; tüm bunlar eşitse seri penaltı atışlarıyla galip belirlenir.İkiden fazla takımın puan eşitliği halinde ise puanı eşit olan takımlar arasında genel averaja bakılacaktır.

 

16.) Grup aşamasından sonraki ilk elemeli eşleşmelerde grubunu lider bitiren takımlar seri başı olacak ve seri başı olmayan takımlarla eşleşeceklerdir.

 

 

17.) Turnuva talimatlarına aykırı olarak oyuncu oynatan takım karşı takımın kural ihlali yapıldığı düşünülen maçın bitiş saatinden başlamak üzere 24 saat içerisinde Tahkim Kuruluna başvurması gerekir. Tahkim Kurulu yapacağı inceleme sonucunda talimatlara aykırı oyuncu oynatıldığını tespit eder ise bu eylemi yapan takım söz konusu maçta 3-0 hükmen mağlup sayılacaktır.

 

18.) Çeyrek final, yarı final ve finalde müsabaka normal süresi berabere bittiğinde uzatma yapılmaksızın 5 er penaltı atışlarına geçilir. Penaltı atış sırası hakemin kura atışı ile tespit edilir. Penaltı atma sırası ise takım kaptanının hakeme verdiği yazılı isim sırası ile ve sahada olan oyuncular tarafından yapılır. Eşitlik halinde seri penaltılara geçilir. Seri penaltı atışları eşitlik bozulana kadar devam eder. Yedekler penaltı kullanamaz.

 

19.) Dereceye giren takımlara; Şampiyonluk, 2.lik ve 3.lük kupaları, dereceye giren takımın oyuncularına madalyalar, belirlenen yöneticilere final maçı sonunda yapılacak programda protokol misafirleri tarafından dereceye giren takımlara ve oyuncularına takdim edilir.

 

20.) Turnuva süresince turnuvanın yapıldığı halı sahaya asılacak olan her türlü afiş, pankart ve reklam içeren her türlü yazının asılması için Turnuva Düzenleme Komitesinden izin alınması gerekmektedir.

 

 21.) Müsabakalarla ilgili Müsabaka Talimatnamesinde düzenlenmeyen her türlü itiraz maç bitimini takip eden 24 saat içerisinde Turnuva Düzenleme Komitesine yazılı olarak yapılacaktır. Turnuva Düzenleme Komitesi bu konudaki kararını en geç bir gün içerisinde verir. Karar taraflara talep etmeleri halinde yazılı olarak iletilir.

 

      Tüm takımlara başarılar dileriz.

                                                                                                       

 

 

 

TAHKİM KURULU

 

   

Av. Ahmet ATICI

 Av. Ercan ÖZDEMİR

Av. Alpaslan ORUÇ

Av. A. Cengiz KILIÇ

Av. Elif Seda TAŞDÖĞEN

 

 

TURNUVA KURULU

 

Av. Emin EREN

Av. İbrahim OKKAYA

Av. Mehmet KAÇAR

Av. Hilmicem TUTULMAZ

Av. H.Ozan YETİŞ

Av. Ahmet ÇON

Av. İsmail ÇARLIK

Av. Temmuz Mert TOPCAN

Av. Uğur ÖZKAN

Av. Onatkut PAMUKÇU

Av. İsmail ATMACAOĞLU

Av. Mehmet GÜNEŞ

Av. Yusuf Seçkin EROĞLU

Av. Kemal GÜNGÖR

Av. Kemal ÖRNEK

Av. Baran ERİŞ

 

 

 

 

ETKİNLİK TAKVİMİ

Calendar
Title and navigation
Title and navigation
<<<Nisan 2020><<
Nisan 2020
 PSÇPCCP
14303112345
156789101112
1613141516171819
1720212223242526
1827282930123
1945678910

08.04.2020
AV. MÜJDAT İLHAN
BARO BAŞKANI

BARO LEVHASI


© Web sitesi hizmeti Türkiye Barolar Birliği tarafından verilmektedir.